Apel Jasnogórski z Krucjatą
Kościół
Pt. 04.08.2023 07:21:01
04
sie 2023
sie 2023
We wtorek, 8 sierpnia o godzinie 21.00 na Jasnej Górze w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka prowadzić będą Apel Jasnogórski. Rozważanie poprowadzi ks. dr Jarosław Błażejak – krajowy moderator KWC, kapłan diecezji drohiczyńskiej.
Plan szczegółowy – kaplica Matki Bożej Jasna Góra:21.00 – Bogurodzica (organy)
21.02 – Odśpiewanie apelu (organy)
21.04 – 21.14 – Rozważanie ks. Jarosława Błażejaka, krajowego moderatora KWC
21.14 – 21.16 – Modlitwa KWC
21.16 – 21.20 – Dziesiątka Różańca
21.20 – Błogosławieństwo
21.20 – Pieśń
Osoby chętne, by wziąć udział i zaangażować się podczas Apelu proszone są o zgłoszenie do 6 sierpnia. Zgłoszenie dotyczy:
1. wejścia w kaplicy pod obraz Matki Bożej Częstochowskiej na czas Apelu
2. odmówienia jednego Zdrowaś Maryjo podczas odmawianej dziesiątki Różańca
3. dołączenia do chórku – chodzi o zaśpiewanie na koniec Apelu Jasnogórskiego Hymnu KWC – ,,Serce wielkie nam daj”
4. noclegu w Domu Pielgrzyma – zostało jeszcze kilka wolnych miejsc
Zgłoszenie należy przesłać do Macieja Jóźwiaka, na adres e-mail mjozwiakets@wp.pl lub tel. 660 416 036.
Krucjata Wyzwolenia Człowieka zwana też Dziełem Niepokalanej, Matki Kościoła jest maryjnym ruchem, który stoi zdecydowanie na stanowisku całkowitej abstynencji od alkoholu. KWC została powołana przez ks. Franciszka Blachnickiego i Ruch Światło-Życie w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Jana Pawła II skierowany do Polaków u progu pontyfikatu:
„Proszę abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”.
Abstynencja od alkoholu w Krucjacie to osobisty dar, podjęty dobrowolnie z pobudek miłości i odpowiedzialności za dobro drugiego człowieka. Przez abstynencję Krucjata Wyzwolenia Człowieka rozumie całkowite i dobrowolne wyrzeczenie się alkoholu jako napoju pod wszelką postacią i we wszelkiej ilości. Abstynencja jest środkiem do osiągnięcia celu, jakim jest przywrócenie trzeźwości w Polsce i wychowanie dzieci i młodzieży w zdrowych obyczajach.
Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich!
Źródło: KWC / FB
0 komentarze