Diecezja drohiczyńska

Już tylko 19 km do Częstochowy

12
sie 2023

12 sierpnia pielgrzymi z diecezji drohiczyńskiej przeszli trasę Żytno – Chorzenice. Na pierwszym etapie miał miejsce obrzęd pokutny, ojcowie duchowni - ks. Jarosław Błażejak i ks. Andrzej Witerski - pokropili pielgrzymów wodą święconą, co symbolicznie zachęca do sakramentu pokuty i pojednania, bo jak mówi żartobliwe pielgrzymkowe powiedzenie „Tylko Szwedzi szli na Jasną Górę bez spowiedzi!”.

Msza Św. była sprawowana w Sanktuarium Maryjnym w Gidlach. Tam również pielgrzymi zostali zaproszeni do przyjęcia adopcji duchowej.

Po przejściu dzisiejszych 28 km do Częstochowy mają już niespełna 19 km. Nocują w Chorzenicach tu odbędzie się wieczór podsumowania w którym udział weźmie biskup drohiczyński Piotr Sawczuk. W niedziele, 13 sierpnia pątnicy wstaną o godz. 3.30, pół godziny później wyruszą w drogę, by o godz. 9.30 wejść na Jasną Górę.

Pielgrzymkowa statystyka, czyli ile km przeszli pątnicy:

Grupa fioletowo-zielona przeszła od początku pielgrzymki 353,4 km
Grupa żółta przeszła od początku pielgrzymki 337,5 km
Grupa pomarańczowa przeszła od początku pielgrzymki 321,3 km
Grupa niebieska przeszła od początku pielgrzymki 309,8 km

Pątniczka Marlena po wielu latach wróciła na pielgrzymkowy szlak, by wraz z Pieszą Pielgrzymką Drohiczyńską iść na Jasną Górę. Zapragnęła tego w sposób szczególny kiedy trwałą ubiegłoroczna pielgrzymka, doświadczyła też wyjątkowego zaproszenia do pielgrzymowania gdy losując patrona roku 2023 wylosowała Matkę Bożą Częstochowską.
Siostra Marlena pochodzi z Sokołowa Podlaskiego i pielgrzymuje z grupą sokołowską, chociaż mieszka na Pomorzu. O pielgrzymowaniu mówi z wielką radością i nadzieją, że w kolejnym roku dołączą do niej bliscy.

Audycję z trasy Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę przy współpracy z diecezją drohiczyńską przygotowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.