Patronat medialny

W Drohiczynie odbędzie się konkurs wiedzy dotyczący nauczania papieża Benedykta XVI

29
lut 2024

W sobotę, 2 marca w Drohiczynie odbędzie się pierwszy konkurs „Liturgia Sacra” promujący myśl papieża Benedykta XVI - jednego z największych teologów XX wieku. Liturgia to nie tylko praktyka ale też teologia, mówi o konkursie przedstawiciel organizatorów ks. Patryk Nagórny.

- Organizując ten konkurs chcieliśmy skupić się na teologii liturgii jako takiej, ale wiemy, że liturgia głównie realizuje się na Mszy Św., której sercem jest niedziela. Dlatego pierwsza edycja nosi podtytuł „O chrześcijańskim świętowaniu niedzieli”. Niedziela była tak ważna w życiu Kościoła i tak ważna w życiu Benedykta XVI dlatego chcieliśmy od tej tematyki rozpocząć ten cykliczny konkurs „Liturgia Sacra”.

Konkurs jest jednoetapowy, ma formę pisemną i odbędzie się w sobotę, 2 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. Uczestnicy będą mieli 60 minut by odpowiedzieć na przygotowane pytania, prace zostaną sprawdzane przez komisję konkursową bezpośrednio po zakończeniu pisania. O kolejności miejsc zdecyduje liczba zdobytych punktów.

Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd do Włoch, kraju gdzie Benedykt XVI przez wiele lat pracował i dzielił się wiarą.

Konkurs organizowany przez Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Drohiczyńskiej został objęty patronatem medialnym Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl oraz patronatem honorowym biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.