Siemiatycze

W Drohiczynie bawiono się podczas Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej

Kultura Niedz. 23.06.2024 15:03:37
23
cze 2024

Nadbużańska Noc Świętojańska w Drohiczynie, to wydarzenie z wieloletnią tradycją. Zmienia się jego program, a nawet konkretne miejsce organizacji, ale jedno pozostaje niezmienne – gdy nadchodzi najkrótsza noc w roku do Drohiczyna ciągną mieszkańcy gminy, turyści i goście by wspólnie spędzić czas i powitać lato. Tegoroczna Nadbużańska Noc Świętojańska odbyła się w Drohiczynie w sobotę, 22 czerwca i zachowując swój wyjątkowy charakter jaki można poczuć tylko w Drohiczynie po raz kolejny okazała się wydarzeniem trafionym w dziesiątkę.

Podczas Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej wystąpili: Bractwo Akordeonistów Siemiatyckich, Klub Tańców Polskich „Krajka”, Chór Seniora „Jesień” oraz zaproszeni goście - Zespół Zaliwianki z Krzymosz, Zespół Reczańka z Zabłudowa.

Poza występami na scenie było też wyplatanie wianków, degustacje potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, można było posmakować lemoniadę przygotowaną przez ekipę Puszczyka, czy podziwiać ekspozycję owadów. Zorganizowano konkurs na najładniejszy winek i najładniejszy kwiat paproci, a następnie wszyscy uczestnicy przeszli z parku miejskiego nad Bug, gdzie wianki rzucono w odmęt wodnych fal. Podczas przejścia nad Bug przygrywał akordeonista Przemysław Moczulski. Ostatnim elementem spotkania były pokazy tańca ognia w wykonaniu Zespołu Tańca Ognia FENIX z Hajnówki.

Imprezę prowadził Rafał Siwek dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie, o bezpieczeństwo uczestników dbała siemiatycka Policja i Ochotnicza Straż Pożarna z Drohiczyna.

Noc Świętojańska to jedno z kultowych wydarzeń, na które rokrocznie zaprasza Drohiczyn.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.