Drohiczyn

Chciał kupić basen - trafił na oszusta

Region Czw. 13.06.2024 14:22:21
13
cze 2024

Oszuści nie odpuszczają. Tym razem w ich sidła wpadł mieszkaniec gminy Drohiczyn. Mężczyzna chciał kupić w internecie basen. Kiedy znalazł interesującą ofertę, wpłacił od razu całość kwoty. Wówczas kontakt ze sprzedającym urwał się. W efekcie mężczyzna stracił blisko 1300 złotych.

To kolejne tego typu zdarzenie w powiecie siemiatyckim, tym razem ofiarą oszustów padł 48-letni mieszkaniec gminy Drohiczyn, który chciał kupić basen. W internecie znalazł towar w okazyjnej cenie. Mężczyzna będąc przekonany, że jest to sklep internetowy dokonał zakupu i od razu przelał wskazaną w ofercie kwotę. Kiedy sprzedający nie wywiązał się z umowy w ustalonym terminie, mężczyzna próbował skontaktować się z nim. Niestety kontakt urwał się, a 48-latek nie otrzymał zamówionego basenu, ani też zwrotu pieniędzy. Mieszkaniec gminy Drohiczyn stracił blisko 1300 złotych.

Policjanci ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi internetowe portale sprzedażowe i przypominają:

• kupując w sieci kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego,
• zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą,
• sprawdzajmy czy sklep, bądź osoba prywatna podaje swój adres i numer telefonu,
• pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za wybrany przedmiot, jeśli tylko pojawiły się wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego warto umówić się na „odbiór osobisty” lub wybrać opcje płatności, nawet o parę złotych droższą, ale bezpieczniejszą „za pobraniem, jeżeli nie ma takiej opcji u sprzedającego niech wzbudzi to naszą czujność.Źródło: KPP Siemiatycze
Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Dorota Czw. 13.06.2024 14:47:48

Chciał kupić basen i utopił kasę! A tak serio, to bardzo trzeba uważać na takie oszustwa.