Drohiczyn

Debata społeczna w Drohiczynie

Region Śr. 19.06.2024 10:07:22
19
cze 2024

Debata społeczna z mieszkańcami z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbyła się w Drohiczynie. Z uczestnikami spotkania rozmawiał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach podinspektor Jarosław Poniatowski, policjanci z siemiatyckiej jednostki i posterunku w Drohiczynie. Była to okazja do omówienia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”, a także przybliżenia mieszkańcom koncepcji pracy „Dzielnicowy bliżej nas”.

Spotkanie odbyło się 17 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie. Spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.

Debata umożliwiła przybliżenie uczestnikom działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Spotkanie poprowadził I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach podinsp. Jarosław Poniatowski oraz Kierownik Posterunku Policji w Drohiczynie asp. Tomasz Kamiński. Policjanci wyjaśnili zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz przedstawili zdiagnozowane, w oparciu o przedmiotowe narzędzie, problemy. Kolejnym elementem debaty było omówienie przydatności aplikacji „Moja Komenda” oraz założeń programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Ostatnim punktem była dyskusja.

Tego typu spotkania z policjantami odbywają się cyklicznie w całym powiecie. Ich celem jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.