Patronat medialny

I Festiwal Podlaskie z klocków

Region Wt. 19.09.2023 12:15:17
19
wrz 2023

W dniach 16-17 września w Drohiczynie odbył się I Festiwal Podlaskie z klocków. Tłumy ludzi przybyły do hali sportowej miejscowego Zespołu Szkół, by podziwiać dzieła z klocków Lego i próbować własnych sił w budowaniu.

Festiwal Podlaskie z klocków to wydarzenie dla każdego, dla dzieci i dorosłych, dla pasjonatów i dla tych, którzy klocki traktują jak zabawę. W ciągu dwóch dni Festiwalu organizatorzy przygotowali różne atrakcje, z których można było korzystać w sposób ciągły.

Specjalna Strefa Budowania z tysiącami klocków w przygotowanych strefach:
- konstruktorzy budowli z klocków – „Budujemy województwo Podlaskie”,
- ściana do „pisania z klocków”,
- konstruktorzy pojazdów,
- tor do jazdy pojazdami,
- konstruktorzy maszyn,
- Lego® boisko,
- walki robotów,
- warsztaty z robotyki,
- drewniane klocki,
- konstrukcje przestrzenne.

Oprócz różnych stref budowania, uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach z robotyki oraz spotkać się z Finalistami telewizyjnego programu polskiej edycji LEGO® MASTERS. Podczas spotkania obecni byli:

Łukasz Więcek - LUKASDATA
Łukasz Więcek jest v-ce mistrzem programu LEGO® MASTERS oraz podlasianinem pełną parą! Na co dzień zajmuje się profesjonalnym budowaniem oraz fotografią LEGO® prowadzi największy o tej tematyce profil na Instagramie o nazwie @lukasdata, obecnie obserwuje go ponad 75 tysięcy osób. W tym roku zdobył nagrodę PODLASKA MARKA ROKU. Słynie z takich projektów jak Podlaska Chata, Opera i Filharmonia Podlaska, Śluza na Kanale Augustowskim, Wisława Szymborska z Klocków Lego® a także Papcio Chmiel z klocków LEGO®! Zaraża swoją pasja młodych jak i starszych fanów klocków.

Maciek i Klocki
Maciej z kanału Maciek i Klocki – budowniczy pasjonat oraz największy polskojęzyczny recenzent klocków konstrukcyjnych na YouTube.

Łukasz Górecki

Zwycięzca II edycji programu LEGO® MASTERS. Człowiek o wielkiej energii i wielu pasjach, a jedną z nich są klocki LEGO® – które układa od dzieciństwa i dzięki nim rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność.

Kasia i Daniel
Kasia i Daniel są zwycięzcami trzeciej edycji LEGO® MASTERS Polska, swój talent w dziedzinie sztuki wykorzystują na co dzień pracując w salonie tatuażu. Budowanie z klocków to ich hobby, a także element rozrywki, który rozwija ich kreatywność.

Na specjalnie przygotowanej ściance Festiwalu można było sobie zrobić pamiątkową fotografię z wybranym hasłem, a w Strefie Animacji odpocząć na chwilę od klocków, zjechać z dmuchanego zamku, pomalować buzię czy ukręć coś z balonów.

Na Festiwalu nie zabrakło wystawców. Pojawili się:
- Artur Godlewski - obrazy z klocków lego,
- BIG FIGGY – Dawid Jóźwiak – budowle,
- Michał Wawryniuk – budowle,
- Justyna Zakrocka – obrazki z klocków,
- Patryk Bejnarowicz – foto klocków,
- Łukasz Łyciuk – budowle,
- Minifigures Adventures – grafiki lego i budowle,
- Paweł Krysiak – makieta.

Klocki Lego mają siłę przyciągania. Na I Festiwal Podlaskie z klocków przyszły całe rodziny. Najmłodsi podziwiali niezwykłe konstrukcje, ale i dorośli nie kryli zainteresowania.

Głównym celem Festiwalu była edukacja przez zabawę. Od lat klocki drewniane, plastikowe, kolorowe o różnych kształtach stosowane są w różnych placówkach edukacyjnych jako materiał służący do nauki – kolorów, sensoryki, wyobraźni przestrzennej czy konstruowania. A zajęcia z robotyki (z użyciem klocków konstrukcyjnych w wielu placówkach edukacyjnych wykorzystywane są do nauki robotyki, automatyki, programowania i techniki.

Organizatorem Festiwalu był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie we współpracy z Zespołem Szkół w Drohiczynie oraz Gminą Drohiczyn.

Partnerem Strategicznym było Województwo Podlaskie.

Partnerzy wydarzenia: Lord Of The Bricks oraz Figurkowe Ramki.

Patronat medialny nad I Festiwalem Podlaskie z klocków objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.


Fot. Anna Kamińska
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Paweł Kryszczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.