Policja

Nocny pościg na krajowej „19”

Region Wt. 19.05.2026 15:37:05
19
maj 2026

Nocny pościg drogą krajową nr 19 mógł zakończyć się tragedią. Na szczęście zakończył się jedynie kolizją z policyjnym radiowozem. Policjanci z Siemiatycz wspólnie z funkcjonariuszami z Bielska Podlaskiego ścigali kierującą Renault, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej.

Przed północą siemiatyccy policjanci otrzymali informację, że funkcjonariusze z Bielska Podlaskiego prowadzą pościg za kobietą uciekającą samochodem marki Renault. Mundurowi z Siemiatycz ustawili blokadę na krajowej „19” w pobliżu miejscowości Wiercień Duży.

38-letnia mieszkanka województwa śląskiego, próbując ominąć policyjne pojazdy, uderzyła w radiowóz. Chwilę później została zatrzymana. Badanie alkomatem oraz narkotestem wykazało, że była trzeźwa i nie znajdowała się pod wpływem środków odurzających. Nie potrafiła jednak wyjaśnić powodów swojego zachowania. Po zatrzymaniu trafiła do szpitala.

Jak ustalili policjanci, podczas ucieczki kobieta dopuściła się wielu wykroczeń drogowych. Nie stosowała się m.in. do sygnalizacji świetlnej, zmuszając innych kierowców do gwałtownego hamowania, a także poruszała się pod prąd.

38-latka odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnione wykroczenia. Za samo niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O szczegółach nocnego pościgu informuje oficer prasowy siemiatyckiej policji asp. Kamil Jaroć:



Foto: KPP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Marek Śr. 20.05.2026 18:08:17

Może się tłumaczyć , że się bała.Od ponad dwóch lat nie wiadomo czy się trafi na bandziorów czy normalnych funkcjonariuszy.