Patronat medialny

Rycerstwo zjechało się do Drohiczyna

Region Niedz. 30.06.2024 09:14:21
30
cze 2024

W Drohiczynie nad rzeką Bug u podnóża Góry Zamkowej trwa Festiwal Wczesnego Średniowiecza „Rubieże”. Do Historycznej Stolicy Podlasia zjechali wojowie i rzemieślnicy z różnych zakątków Polski.

Średniowieczny obóz rozbił się nad Bugiem i przez dwa dni (sobota i niedziela, 29-30 czerwca) można odwiedzać to miejsce, by wraz z rekonstruktorami przenieść się do świata wczesnego średniowiecza, poznać tajniki dawnego rzemiosła, poczuć dreszczyk emocji przy dźwiękach oręża, spędzić czas w miejscu tętniącym średniowiecznym rytmem i rozbrzmiewającym dawną muzyką.

Pierwszego dnia uczestnicy podziwiali pojedynki wojów, pokazy rzemieślnicze, turnieje łucznicze i oszczepnicze. Kulminacyjnym punktem, który zgromadził najwięcej odwiedzających i przyniósł niesamowite emocje była inscenizacja bitwy. Dwa wrogie obozy starły się na na placu bitwy, trup ścielił się gęsto. Na koniec potyczki z głośników rozbrzmiewały słowa „niech umarli powstaną!”, podnosili się wszyscy powaleni w boju i bitwę można było rozgrywać po raz kolejny.

Przez cały dzień w obozowisku nad Bugiem rozbrzmiewała dawna muzyka w wykonaniu zespołu „Baba na niedźwiedziu”, a pokazy i inscenizacje zakończył koncert tego zespołu. Na festiwalu przygotowano też wiele atrakcji dla dzieci, takich jak walki na miecze piankowe czy wczesnośredniowieczny plac zabaw.

Drugiego dnia festiwalu odbędą się finały turnieju wojów oraz walki drużynowe. Do godziny 13.00 turyści będą mogli jeszcze skorzystać między innymi ze stoisk rzemieślniczych, atrakcji dla dzieci oraz odwiedzić obóz rekonstruktorów.

„Rubieże” to wydarzenie o charakterze historycznym skierowane zarówno do amatorów, jak i zaprawionych w bojach pasjonatów historii i rekonstrukcji historycznej. Festiwal organizowany jest przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie przy współpracy z Podlaskim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych „Trzaskawica”, objęty jest patronatem medialny Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.plNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.