Patronat medialny

30 lat Akademii Sportów Walki i Fitnessu Andy w Drohiczynie

Sport Niedz. 26.11.2023 13:30:43
26
lis 2023

Akademia Sportów Walki i Fitnessu „Andy” ma już 30 lat. W sobotę, 25 listopada w Drohiczynie odbyła się Gala łącząca ten jubileusz z 30-leciem ćwiczeń trenera i założyciela klubu Andrzeja Nowaczuka. Było to prawdziwe święto miłośników sztuk walki i wszystkich ludzi z pasją. Ta pasja napędza ich, daje siłę, pomaga podnieść się po upadkach. Nieraz świat patrzy na takich ludzi jak na szaleńców, ale to właśnie oni ten świat zmieniają, bo nie brakuje im odwagi i energii. Jednak by mogli realizować swoje marzenia potrzeba też dobrych ludzi wokół. Tacy ludzie od 30. lat wspierają Akademię Andy, w sobotę spotkali się by wspólnie celebrować rocznicę.

Andrzej Nowaczuk wraz z rodziną i członkami Akademii zaprosili na Galę sportowców z całego kraju, wśród nich obecni byli niezwykli mistrzowie sztuk walki: Marek „Punisher” Piotrowski – legenda kickboxingu i Piotr Sawicki - jeden z najwybitniejszych polskich karateków stylu Kyokushin. Gośćmi gali byli też samorządowcy – w tym starosta siemiatycki Marek Bobel i burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, przedstawiciele Straży Pożarnej, szkół, przedszkoli, firm i instytucji od dziesiątek lat wspierających Akademię Andy. W gronie gości były też osoby duchowne: dziekan siemiatycki ks. Jerzy Cudny, ks. Mariusz Woltański, ks. Robert Grzybowski.

Pierwsza część gali była okazją do wspomnień i podziękowań tym którzy wspierają Andy. Statuetką taką zostało obdarowane m.in. Katolickie Radio Podlasie.Nie mogło też zabraknąć podziękowań i gratulacji w stronę jubilatów – Akademii i jej założyciela, niemal każdy z obecnych dzielił się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami o współpracy z Akademią.

W tym wyjątkowym spotkaniu wspominano też nieobecnych, chwilą modlitwy uczczono pamięć nieżyjących już członków Akademii Andy, modlitwie przewodniczył ks. Jerzy Cudny.

Wieczór ten był wyjątkowy pod wieloma względami. Wiele osób czekało na spotkanie z zaproszonymi mistrzami sztuk walki i z pewnością spotkania te na długo zapadną w ich pamięci.

W jubileuszu bardzo chciał uczestniczyć Marek Piotrowski. Legenda kickboxingu, wielokrotny mistrz świata, dziś ciężko chory na nie do końca zdiagnozowaną chorobę neurologiczną poruszający się o kulach, z trudem składający słowa przyjechał do Drohiczyna by razem uczestniczyć w tym święcie. Przy pomocy swojej opiekunki opowiadał, jak w ciężkiej chorobie towarzyszy mu Pan Bóg. Leżące przy mistrzu tabliczki z cyframi 1 i 3 zainspirowały, by opowiedział o numerze 13 który pojawiał się wielokrotnie w jego chorobie i leczeniu. Jak wyjaśniał, nie była to „trzynastka” ale dwie składające się na nią cyfry - 1 i 3. Bo jest jeden Bóg w trzech osobach, jak podkreślał - tylko to jest ważne, a te cyfry nie są przypadkowe.

Marek Piotrowski chodzi bardzo wolno oparty na dwóch kulach, mówi niezrozumiale, a kiedyś miał świat u stóp. Pomimo choroby, dla wszystkich ludzi sportu – jest legendą, bohaterem z którym każdy chce mieć wspólne zdjęcie. Kiedy w Drohiczynie mówił o Bogu i życiu wiecznym, na sali zaległa cisza, a potem długie gorące brawa i głośne „100 lat!”.

Jubileuszowa Gala „Andy” odbyła się w sobotę, 25 listopada w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie. Wydarzenie uświetnił występ Klubu Tańców Polskich Krajka z Drohiczyna. W drugiej części wieczoru odbyły się walki i pokazy sztuk walki.

Wydarzenie to objęte zostało patronatem medialnym Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Aneta Pon. 27.11.2023 09:11:24

Jesteście super. Podziwiam szczególnie za wytrwałość.