Drohiczyn

Trwają zapisy na spływ 500 kajaków

Sport Pon. 19.06.2023 17:10:41
19
cze 2023

Niektórzy czekają na to wydarzenie cały rok. W pierwszą sobotę sierpnia z Drohiczyna po raz dziesiąty wyruszy „500 kajaków” prawdopodobnie największy spływ kajakowy w Polsce.

Zapisy na „500 kajaków” spływ rzeką Bug na trasie Drohiczyn – Granne już trwają i po raz pierwszy są to zapisy elektroniczne, informuje Rafał Siwek pomysłodawca i organizator spływu, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie.

Dla osób, które pierwszy raz chciałyby uczestniczyć w spływie mamy kilka wskazówek, na które zwraca uwagę doświadczony kajakarz Rafał Siwek. - Jest to trasa 29 km i na pewno trzeba mieć trochę sił w mięśniach i pamiętać, że ten spływ trwa od 4 do 6 godzin. Należy pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa, a więc zachowaniu wszystkich wymogów, które są opisane w regulaminie. Przede wszystkim to płynięcie w zapiętym kapoku, kamizelce, słuchanie się ratowników. To ważne żeby przeczytać dokładnie wszystkie informacje, które wysyłamy. I to wszystko. Wziąć ze sobą dobry humor, nastawić się na fajne wydarzenie i płynąć!

Spływ Bugiem „500 kajaków”, to prawdopodobnie największy spływ kajakowy w Polsce organizowany na jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w naszym kraju. Jego początki sięgają roku 2013, kiedy w ramach obchodów 500-lecia województwa podlaskiego zorganizowano pierwszy spływ pod hasłem „500 kajaków na 500 lat Województwa Podlaskiego”. W pierwszym spływie uczestniczyły 232 załogi kajakowe, w roku 2022 było to ponad 600 kajaków. Ten spływ to obecnie niemal znak rozpoznawczy Drohiczyna a nawet województwa podlaskiego. Tradycyjnie spływ rozpoczyna się w pierwszą sobotę sierpnia i także w tym roku warto tę datę zaznaczyć w kalendarzu.

Na jakim etapie są przygotowania do spływu „500 kajaków” o tym z Rafałem Siwkiem – jego pomysłodawcą i organizatorem, rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Spływ rokrocznie rozpoczyna się w pierwszą sobotę sierpnia - w tym roku będzie to 5 sierpnia - i jest organizowany w wersji jedno i dwudniowej.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.