Patronat medialny

W Drohiczynie odbyła się Gala Sportów Walki

Sport Pon. 27.11.2023 09:42:58
27
lis 2023

- To była prawdziwa walka wieczoru, daliśmy z siebie wszystko i obaj jesteśmy zwycięzcami - mówi Michał „Motyl” Motylewski, który w sobotę, 25 listopada w Drohiczynie pokonał Kacpra Nowaczuka w walce o Pas Mistrza Polski Polskiej Federacji Kickboxingu.

„Motyl” wyjechał z Drohiczyna z pasem zwycięzcy, ale jak mówi zwycięzcą jest każdy kto walczy do końca, a tego uczą sporty walki - Sporty walki są pięknym sportem, bo kształtują nasz charakter, uczą nas dyscypliny, walki do końca i szacunku do drugiego człowieka.

Kacper Nowaczuk w walce wieczoru na punkty przegrał z Michałem Motylewskim, ale to nie jest porażka podkreśla młody, doświadczony zawodnik. - Przegrywa ten, kto po porażce poddaje się, rzuca wszystko i pakuje się pod kołdrę, a nawet pod łóżko. Natomiast gdy osoba która przegrywa walkę, z tej przegranej wyciąga wnioski, wstaje rano żeby biegać i trenuje jeszcze ciężej, to nie nazwałbym tego porażką. My bardzo szanujemy samych siebie, bo mamy świadomość ile wkładamy w to co robimy, co za tym idzie też że szanujemy siebie nawzajem, bo jeśli ja poświęcam się i daję z siebie 100%, to kolega też to robi i jemu też należy się szacunek.

Siedem walk pokazowych i walkę o Pas Mistrza Polski Polskiej Federacji Kickboxingu zorganizowano w sobotę, 25 listopada w Drohiczynie w ramach Jubileuszowej Gali 30-lecia Akademii Sporów Walki i Fitnesu „Andy” i 40-lecia ćwiczeń trenera i założyciela klubu Andrzeja Nowaczuka. Na Jubileuszową Galę przybyli sportowcy z całego kraju, wśród nich mistrzowie sztuk walki: Marek „Punisher” Piotrowski – legenda kickboxingu i Piotr Sawicki - jeden z najwybitniejszych polskich karateków stylu Kyokushin, mistrz świata (jako jedyny nie-Japończyk) z Tokio z 1997 roku.

Marek „Punisher” Piotrowski, który walkę wieczoru obserwował z widowni, po gali powiedział do Michała i Kacpra - Walkę tworzą dwie osoby, dziękuje wam za ten spektakl.

Tego dnia w walkach w różnych stylach sztuk walki zmierzyli się zawodnicy z kilku państw, min. z Polski, Ukrainy i Bułgarii. Widzowie zobaczyli też pokaz posługiwania się japońskim mieczem, pokaz z nunczako i pokaz karate.

Walki i pokazy były ukoronowaniem Gali Jubileuszowej Andy, którą zorganizowano w Drohiczynie, na ten jeden wieczór czyniąc z tego królewskiego grodu, historycznej stolicy Podlasia – stolicę sportów walki.

Wydarzenie to objęte zostało patronatem medialnym Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Marta Pon. 27.11.2023 09:20:05

Piękna gala. Brawo Panie Andrzeju

Natalia Janoszek Pon. 27.11.2023 20:20:25

Przepiękna gala.

Od teraz wasza fanka Pon. 27.11.2023 18:03:52

Jesteście wielcy!!!!!